Aranan Kelime
Teklif Talebi
INAA Group

Consulta dünyada 48 ülkede örgütlenmiş uluslar arası denetim kuruluşu olan INAA GROUP'un (International Network of Accountants and Auditors) Türkiye'deki tek temsilcisi ve Ortadoğu sorumlusudur. INAA GROUP organizasyonu 48 ülkede 67 firma tarafından temsil edilmektedir ve bu sayı sürekli artmaktadır.

INAA GROUP'un temel felsefesi üyesi olan şirketlerin müşterilerine Bağımsız Denetim, Vergi, Kurumsal Finansman ve Yönetim Danışmanlığı alanlarında küresel bir hizmet sunabilmektedir. Bunu gerçekleştirebilmek için üye firmalar sıkı bir işbirliği içinde çalışmaktadırlar.

Consulta, bünyesinde barındırdığı uluslar arası tecrübeye sahip uzmanları ve tüm dünyaya yayılmış ağa sahip INAA GROUP'un ülke temsilcileri ile birlikte, ilgili ülkenin kanunları çerçevesinde uzmanlık gerektiren mesleki konularda bilgi ve iş gücü paylaşımı ile müşterilerimizin hangi ülkede faaliyet gösterdiklerine bakılmaksızın gittikleri ülkede de kendi vatanlarında aldıkları hizmet kalitesini kendilerine sunmaktadır.

Consulta ve INAA GROUP, farklı ülke ve farklı sektörlerdeki bilgi ve becerilerini uluslar arası iş dünyası kapsamında bir araya getirerek, farklı iş alanlarında müşterilerine hizmet verirken, tüm dünya ekonomi ve finans çevresinde kabul gören mesleki raporları da düzenlemektedir.

Consulta, müşterilerine sunduğu hizmetlerin 'Consulta ve INAA Kalite Standartları'na uygun, sürekli ve tutarlı olarak yüksek düzeyde olmasını sağlamaktadır. Bu ana felsefe Kalite Güvence Sistemimizin uluslar arası standartlarına uygun şekilde yapılmasında ve müşterilerimizin hızla değişen ve gelişen global ekonomiye uyum sağlamasında avantaj sağlamaktadır.

Uluslararası/Yabancı Yatırım Vergi Danışmanlığı
Consulta , INAA Group ( The International Network of Accountants and Auditors ) Türkiye Tek Temsilcisi ve Ortadoğu yetkilendirme kuruluşu olması sebebiyle uluslararası vergileme konusunda uzman profesyonellerden oluşan global hizmet ağı ile müşterilerin ulusal / uluslar arası alandaki ticari faaliyetleri sonucunda doğan vergi yükümlülüklerini yerine getirmelerinde, firmalara vergisel planlama çerçevesinde büyük destek olmaktadır.
Consulta Hakkında
Consulta Grup Şirketleri, hizmet alanlarına göre kurumsal yapılanmasını oluşturmuş beş kurumdan oluşmaktadır.
Sertifikalı Yetkilerimiz
Consulta Grup Şirketleri, hizmet alanlarına göre kurumsal yapılanmasını oluşturmuş beş adet kuruluştan oluşmaktadır
INAA
CONSULTA dünyada 48 ülkede örgütlenmiş uluslar arası denetim kuruluşu olan INAA GROUP'un (International Network of Accountants and Auditors) Türkiye'deki tek temsilcisi ve Orta doğu sorumlusudur. INAA GROUP organizasyonu 48 ülkede 67 firma tarafından temsil edilmektedir ve bu sayı sürekli artmaktadır.
INAA'dan Haberler
Haberler
INAA 2014 AGM chairman's report
I perfectly remember the day this journey started, I remember the place, I remember the beautiful sun of the Cote d’Azur, I remember your faces, the faces of members who put their trust in me.
Implementing Value Pricing

Ronald J. Baker's objective is “to, once and for all, bury the billable hour and timesheet in the professions”. INAA members had the great opportunity to listen to his theory on November 6th in Las Vegas.

During a 90 minute presentation, Ronald Baker explained why INAA member firms should switch from being firms of the Past to being firms of the Future.

Firms of the Past considered revenue as equal to People Power*Efficiency*Hourly Rate. In other words, Firms of the Past “sell time”. The Business model of Firms of the Future is different and more optimal: Profitability = Intellectual Capital*Effectiveness*Price.

The theory starts with Profitability, rather than revenue, because the Firm of the Future is interested in finding the right customer, at the right price, consistent with its purpose and values. Accepting this theory implies that the Firm of the future is more selective about whom it is doing business with.

For Ron Baker, businesses have prices, not hourly rates. Indeed, no customer buys time. Hourly rates measure efforts, not results. Implementing value pricing is selling intellectual capital with pricing, based on the results and value it creates, not the cost or time it took to formulate.

Ron Baker also explained the difference between effectiveness and efficiency and how human capital is so important for a company.

INAA members present in Las Vegas received Ron’s book “Implementing Value Pricing – A radical Business Model for Professional Firms” as a gift. INAA hopes this will help its members implement the value pricing model.

INAA 2015 Tanıtımı

Bu yıl 20. senesini tamamlayan, ofisleri 6 kıta ve 50 ülkeye ulaşmış Consulta iş ortağı INAA, kuruldukları günden bu yana oluşturdukları global network’ü, iş ortaklarını ve 2015 hedeflerini anlattı. INAA 30 Denetim ve Vergi İletişim Ağı arasında konumlanmış, uluslararası bağımsız denetim ve vergi danışmanlığı hizmeti sunan en etkin profesyonel ağlardan biri olarak kabul edilmektedir. Consulta INAA Group’un Türkiye’deki ve Ortadoğu’daki tek temsilcisidir.