Aranan Kelime
Teklif Talebi
Muhasebe Denetimi
Consulta; Muhasebe kayıtlarının outsource departmanımız tarafından tutulması, müşavirlik alanında yerli, yabancı şirketlere yönelik muhasebe ve buna bağlı yasal işlemlerin zamanında sunulması alanında hizmet verilmektedir.
Yabancı ve Yerli Yatırımcılar Danışmanlığı
Ulusal ve uluslararası mevzuat hükümleri çerçevesinde geniş uzman kadromuz aracılığıyla sunduğumuz vergi danışmanlığı konusundaki hizmetlerimiz aşağıdaki gibidir.
Yabancı Sermaye Kuruluş İşlemleri Hizmetleri
•Yabancı sermaye mevzuatına uygun olarak Türkiye’de yatırım yapmak isteyen yabancı yatırımcılar için TTK hükümlerine uygun olarak şirket kuruluş işlemlerinin yapılması ve gerekli diğer izin başvurularının yapılması,
Gerçek Kişilerin Vergilendirilmesinde Danışmanlık Hizmeti
Consulta, gerçek kişilerin gelirlerinin vergilendirilmesinde danışmanlık, Gerçek kişilere yönelik vergi planlaması danışmanlığı, Gelir vergisi beyannamesinin hazırlanması, Gerçek kişilerin iş ve sosyal güvenlik hukuku danışmanlığı alanlarında hizmet vermektedir.
Uluslararası/Yabancı Yatırım Vergi Danışmanlığı
Consulta , INAA Group ( The International Network of Accountants and Auditors ) Türkiye Tek Temsilcisi ve Ortadoğu yetkilendirme kuruluşu olması sebebiyle uluslararası vergileme konusunda uzman profesyonellerden oluşan global hizmet ağı ile müşterilerin ulusal / uluslar arası alandaki ticari faaliyetleri sonucunda doğan vergi yükümlülüklerini yerine getirmelerinde, firmalara vergisel planlama çerçevesinde büyük destek olmaktadır.
Basın odası

Consulta Grup 1989 yılından bu yana mesleki tecrübesi ile ulusal ve uluslararası alanda örgütlenmiş hizmet ağı sayesinde her sektörde faaliyet gösteren müşteri portföyü ile sektöründe öncü kuruluşlardandır.

Mesleğimizin farklı alanlarında alt yapısını oluşturmuş ve gerekli bilgi ve tecrübe birikimini kazanmış personeli ile faaliyet alanlarına göre beş ayrı bağımsız kuruluş halinde örgütlenmiş grubumuz mesleki güç birliğini yıllarca baylaşarak sizlerin stratejik çözüm ortağı olmuştur.

Grubun Tüm Şirketleri, Kore Şehitleri Caddesi Üsteğmen Mehmet Gönenç Sokak No: 3 Zincirlikuyu   ŞİŞİLİ / İSTANBUL  adresinde mesleğimizin ihtiyaçları kapsamında inşa edilmiş 9 katlı  kendi binasında hizmet vermektedir.

Yabancı sermayenin Türk Ekonomisine katkı sağlama noktasında hem Türk hem de Yabancı Yatırımcıya mesleki anlamda her türlü hizmeti edindiği tecrübelerle birleştirerek veren Consulta Grup, Uluslararası Finans Alanında  her türlü rapor ve görüşleri kabul görmüş bir Şirketi olarak  Türk Ekonomisine katkı sunmanın haklı gururunu yaşamaktadır.