Aranan Kelime
Teklif Talebi
Vergi Denetim ve Danışmanlığı
Vergi denetimi ve danışmanlığı hizmetleri çerçevesinde amacımız müşterilerimizin vergiyi bir işletme maliyeti olarak yönetmesine yardımcı olmaktır
Gerçek Kişilerin Vergilendirilmesinde Danışmanlık Hizmeti
Consulta, gerçek kişilerin gelirlerinin vergilendirilmesinde danışmanlık, Gerçek kişilere yönelik vergi planlaması danışmanlığı, Gelir vergisi beyannamesinin hazırlanması, Gerçek kişilerin iş ve sosyal güvenlik hukuku danışmanlığı alanlarında hizmet vermektedir.
Uluslararası/Yabancı Yatırım Vergi Danışmanlığı
Consulta , INAA Group ( The International Network of Accountants and Auditors ) Türkiye Tek Temsilcisi ve Ortadoğu yetkilendirme kuruluşu olması sebebiyle uluslararası vergileme konusunda uzman profesyonellerden oluşan global hizmet ağı ile müşterilerin ulusal / uluslar arası alandaki ticari faaliyetleri sonucunda doğan vergi yükümlülüklerini yerine getirmelerinde, firmalara vergisel planlama çerçevesinde büyük destek olmaktadır.
Vergi Planlaması ve Yapılandırması
Vergi planlaması firmanın gerek faaliyet gösterdiği sektörde, gerek sektör gözetmeksizin uyması gereken yasal yükümlülüklerin önceden belirlenmesi, kanunlar çerçevesinde firma bütçesinden gerekli ‘Yasal Yükümlülük‘ karşılıklarının ayrılmasını ifade eder.
Şirket Fesih ve Tasfiyesi Hakkında Danışmanlık
Tasiye ve Fesihler İşletmelerin iş dünyasından ayrılmalarının göstergesidir.
Türk Ticaret Kanunu Danışmanlığı
01.07.2012 ve 01.01.2013 tarihlerinde yürürlüğe girmiş olan Yeni Türk Ticaret Kanunu’nda, kurumsal yönetim ilkeleri benimsenmekte olup, şirketlerde şeffaflığı sağlamak amacıyla, kamuyu aydınlatma ve bilgilendirme yükümlülüğü devreye girmektedir. Getirilen yeni düzenlemelerle şirket yönetim kurullarına ilave sorumluluklar yüklenilmiştir.
Gündemdeki Konular
Consulta faaliyet gösterdiği alanlarda, güncel konular ile ilgili röportaj, makale, analiz ve raporlar hazırlamakta; müşterilerine değer katacak bilgi, deneyim ve yol haritalarını bu alanda paylaşmaktadır.
Turquality Hazırlıkta Consulta Farkı
Turquality, global Türk markaları oluşturmak amacıyla yürütülen bir devlet destekli teşvik programıdır. Turquality programı şirketlerin markalaşmaları için gerekli kurumsallaşma çalışmalarında ve uluslar arası pazarlama çalışmalarında hibe desteği sağlayarak şirketlere katkı sağlamaktadır.
Tolga Acarlı 9 Eylül Üniversitesi "Sektörüm Danışmanlık" konferansına davet edildi
Consulta Yönetici Ortağı Tolga ACARLI 9 Eylül Üniversitesi EMT tarafından her sene düzenlenen “Benim Sektörüm Danışmanlık” etkinliğine konuşmacı olarak davet edildi. Benim sektörüm etkinliği, katılımcılara günümüzün popüler sektörlerini ve içerisindeki çalışma alanlarını tanıtmayı, sektöründe uzman kişilerle buluşturmayı hedefleyen bir etkinliktir. Bu yıl belirlenen Danışmanlık sektörü; yönetim, enerji ve finans gibi temel konularda, alanında uzman danışmanlar ve katılımcılar ile incelendi.