Ambrosetti
Ambrosetti Pennsylvania Üniversitesi’nin “Global Go to Think Tanks” raporunda en iyi özel düşünce kuruluşları arasındadır. Ambrosetti bu sıralamaya giren ilk İtalyan düşünce kurulusu olarak Avrupa’da dördüncü, dünyada onaltıncı olmuştur.

THE EUROPEAN HOUSE AMBROSETTI
 
The European House Ambrosetti 1965 yılında İtalya’da, bağımsız bir düşünce kuruluşu ve danışmanlık firması olarak kurulmuştur. 2014'de Pennsylvania Üniversitesi’nin “Global Go to Think Tanks” raporunda en iyi özel düşünce kuruluşları arasına girmiş olan Ambrosetti, bu sıralamaya giren ilk İtalyan düşünce kuruluşu olarak Avrupa’da dördüncü, dünyada onaltıncı olmuştur. Ambrosetti, üst düzey yöneticilere eğitim vermenin yanı sıra devlet başkanları, nobel sahipleri, dünyaca ünlü iş adamları için düzenlediği; Intelligence on the World, Europe and Italy, CEO Club gibi seminer ve konferanslarla tanınmaktadır. Consulta, Dünya’da 20’ye yakın ülkede var olan The European House Ambrosetti’nin Türkiye’deki tek temsilcisidir. 

Ambrosetti, her boyutta firmaya, coğrafi bölgeye ve iş sektörüne yönelik hizmetler, araçlar ve inovatif metodolojiler geliştirmiştir. Bütün bu bilgi birikimini Ambrosetti faaliyet gösterdiği 3 alanla – yönetim danışmanlığı, profesyonel hizmetler ve çalıştaylar ve forumlar – aracılığıyla paylaşmaktadır.

Ambrosetti’nin en büyük etkinliği olan ve dünya çağında en büyük etkinliklerden biri olarak Kabul edilen  “Intelligence on the World, Europe and Italy” adlı forum her yıl İtalya’da organize edilmektedir. 1975 yılından beri organize edilen ve üç gün süren forumda devlet başkanları, Avrupa kurumlarının yöneticileri, bakanlar, Nobel sahipleri, iş adamları ve dünyanın her tarafından gelen uzmanlar dünya ekonomisini ve toplumları bir bütün olarak ilgilendiren konularda tartışmaktadırlar.

Recep Tayyip Erdogan, Nouriel Roubini, Eric Schmidt, Helmut Schmidt, George Shultz, Giulio Tremonti, Jean-Claude Trichet,H.S.H. Albert II Prince of Monaco,  José María Aznar, Silvio Berlusconi, Joe Biden, Richard Cheney, Bill Gates, Christine Lagarde, John McCain ve Shimon Peres geçmiş yıllarda foruma katılan kişilerden bazılarıdır.

Ambrosetti’nin bir diğer üst düzey etkinliği de her yıl organize edilen “the Outlook for the Economy and Finance” adlı çalıştaydır. Çalıştay süresince katılımcılarla İtalya, Avrupa ve dünya ekonomisini, finans piyasalarını ilgilendiren trendler, konjonturel ve yapısal perspektifler, potansiyel kriz meseleleri gibi konularda derinlemesine bilgileri ve üst düzey senaryo analizlerini paylaşmaktadır. 

Ambrosetti web sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız.